عضویت خبرنامه

لیست خطاها در فعالسازی آنتی ویروس های شرکت ESET

1395/11/04 17:31:31 22 نویسنده: بخش فنی گروه نرم افزاری اورجینال کی تعداد بازدید: 69644

توجه: کلیه مطالب آموزشی این سایت توسط بخش فنی گروه نرم افزاری اورجینال کی تهیه شده و کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.

در صورتیکه اقدام به خرید لایسنس ESET کرده اید و نرم افزار اورجینال را نیز از سایت رسمی ESET دانلود کرده اید ولی در حین عملیات فعالسازی هر یک از نسخه های آنتی ویروس ESET با خطایی مواجه شدید ابتدا در پنجره ای که در آن کد خطا نمایش داده شده است، کد خطا را یادداشت نمایید.


اینک کد خطا را در جدول زیر پیدا کرده و علت و روش حل مشکل را بیابید.

کد خطاعلت خطا و روش حل مشکل

ACT.0

ACT.1

ACT.2

اگر شما یکی از این پیغامهای خطا را در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مشاهده کردید با پشتیبانی گروه نرم افزاری اورجینال کی تماس بگیرید.
ACT.4
این ارور به معنی ناتوانی در آپگرید نرم افزار و خرابی فایلهای نصبی میباشد و معمولا زمانی رخ میدهد که آنتی ویروس دیگری بر روی سیستم شما نصب باشد. در اینصورت ابتدا آنتی ویروس و یا نرم افزار امنیتی ناسازگار با آنتی ویروس ESET را از سیستم حذف نمایید و سپس اقدام به نصب آنتی ویروس ESET  نمایید.
ACT.21
این ارور معمولا زمانی رخ میدهد که شما نسخه نرم افزار خود را ارتقاء داده اید. برای حل مشکل ابتدا سیستم خود را یکبار ریستارت نمایید و سپس اقدام به فعالسازی نرم افزار کنید.
ACT.25
شما زمانی با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه میشوید که قبلا از لایسنس بر روی نسخه Beta محصولات ESET استفاده کرده باشید. 
Error 0015

Activation Error

اگر در هنگام فعالسازی آنتی ویروس های شرکت ESET  با این پیغام خطا و یا پیغامهای "Activation failed" یا "The activation key you entered has already expired" مواجه شدید با پشتیبانی گروه نرم افزاری اورجینال کی تماس حاصل فرمایید.

ACT.5

Activation failed

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که شما یا قبلا این لایسنس را فعال کرده اید و یا کد لایسنس را غلط وارد کرده اید.

ACT.32

ACT.34

Activation failed - An error occurred during activation

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که این لایسنس در کشوری که شما در حین عملیات نصب انتخاب کرده اید معتبر نیست. برای حل مشکل کشور صحیح را انتخاب نمایید.

-

Activation key already in use

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که شما قبلا عملیات فعالسازی را انجام داده اید و دیگر نیازی به فعالسازی نیست. اگر مشکلی دارید با پشتیبانی گروه نرم افزاری اورجینال کی تماس حاصل فرمایید.

Error 0097

Activation key is used for a different product

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که لایسنس شما با نرم افزاری که آن را دانلود و نصب کرده اید همخوانی ندارد. برای حل مشکل نرم افزار مربوط به لایسنسی که خرید نمودید را دانلود و نصب فرمایید.

-

Additional information necessary for activation is missing or invalid

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که فیلدهای فرم مربوط به فعالسازی را اشتباه وارد کرده اید. لطفا در وارد کردن اطلاعات دقت نمایید.

-

Communication with the activation database failed. Please try to activate again in 15 minutes

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که محصول شما نمیتواند به سرور ESET  متصل شود. حدود 15 دقیقه منتظر بمانید و و سپس سعی در فعالسازی آنتی ویروس نمایید.

-

Error communicating with activation database.

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید مطمئن شوید سیستم شما به اینترنت وصل است. اگر از این بابت مطمئن هستید مجددا سعی در فعالسازی آنتی ویروس نمایید.

-

Error communicating with the activation server — Please verify that your Internet connection is active, and then click 'Update virus signature database'.

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید مطمئن شوید سیستم شما به اینترنت وصل است. اگر از این بابت مطمئن هستید مجددا سعی در فعالسازی آنتی ویروس نمایید.

ECP.4100

Internal error

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید سعی کنید یکبار دیگر نرم افزار را اکتیو نمایید. اگر باز هم موفق نشدید به بخش فنی گروه نرم افزاری اورجینال کی تماس حاصل نمایید.

-

Invalid Activation key. Product activation form error.

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که کد فعالسازی را اشتباه وارد کرده اید. برای جلوگیری از اشتباه ناخواسته بهتر است کد فعالسازی که خدمتتان ایمیل شده را Copy/Past نمایید.

-

Invalid data was entered in the activation form. Please click the re-activate button and re-enter your activation information

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که در فرم فعالسازی، اطلاعات درخواستی را به غلط وارد کرده اید. بر روی دکمه re-activate کلیک کرده و اطلاعات درخواستی را مجددا با دقت وارد نمایید.

ACT.5

Invalid License Key

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که کد فعالسازی را اشتباه وارد کرده اید. برای جلوگیری از اشتباه ناخواسته بهتر است کد فعالسازی که خدمتتان ایمیل شده را Copy/Past نمایید.

-

Invalid response from the activation server. Please wait 15 minutes and click "Update Virus Signature Database"

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که محصول ESET شما به سرور ESET متصل شده است اما یک پاسخ ناصحیح یا ناقص دریافت کرده است. برای حل مشکل حدود 15 دقیقه منتظر بمانید و سپس سعی در فعالسازی مجدد آنتی ویروس نمایید.

-

Only privileged users can activate ESET Cyber Security or ESET Cyber Security Pro.

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید باید با اکانت Administrator لاگین کنید و بعد اقدام به فعالسازی آنتی ویروس نمایید.

Error 0008

Product activation fails

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید برای حل مشکل، آموزش زیر را مشاهده نمایید.

خطای فعالسازی Error 0008 - Error 0009 

-

The activation key you entered has already been activated.

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که شما قبلا عملیات فعالسازی را انجام داده اید  و دیگر نیازی به فعالسازی مجدد نیست.

-

The activation key you entered has already expired.

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که اعتبار لایسنس شما منقضی شده است.

-

The activation key you entered was not found in the database. Please check your activation key and re-enter your activation information.

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که کد فعالسازی را اشتباه وارد کرده اید. برای جلوگیری از اشتباه ناخواسته بهتر است کد فعالسازی که خدمتتان ایمیل شده را Copy/Past نمایید.

-

The activation server is busy. Please try to activate again in x minutes.

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که سرور فعالسازی ESET در حال حاضر شلوغ است. لطفا به میزان مدت زمانی که در پیغام درج شده منتظر بمانید و سپس اقدام به فعاسازی مجدد نمایید.

ECP.4115

This license is not valid in the selected country. Your license is needed to be activated in the country where it was purchased

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که این لایسنس در کشوری که شما در حین عملیات نصب انتخاب کرده اید معتبر نیست. برای حل مشکل کشور صحیح را انتخاب نمایید و یا با فروشنده خود تماس بگیرید تا لایسنس مخصوص کشور شما را تحویلتان دهد.

ECP.4097

Undefined error

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بدین معناست که ساعت و تاریخ سیستم شما صحیح نیست. برای حل مشکل ابتدا تاریخ و ساعت سیستم خود را تنظیم نمایید و سپس اقدام به فعالسازی آنتی ویروس نمایید. اگر با تنظیمات فوق باز هم مشکل حل نشد با بخش فنی گروه نرم افزاری اورجینال کی تماس بگیرید.

-

Update information is not consistent.

این پیغام خطا ممکن است بعد از نصب آنتی ویروس ESET و در زمان فعالسازی ظاهر گردد. برای حل مشکل ابتدا مطمئن شوید به اینترنت متصل هستید. برای اطمینان از این موضوع میتوانید سایت  www.eset.com را باز کنید. اگر به اینترنت متصل بودید یکبار دیگر سعی در فعالسازی نرم افزار نمایید.

ECP.4099

We could not reach the activation server

این یک مشکل شناخته شده در خصوص سیستم عامل هست که از فعال شدن آنتی ویروس ESET در برخی شرایط جلوگیری میکند.

برای حل مشکل این مراحل را طی نمایید:

مطمئن شوید ویندوز شما آپدیت است. اگر چنین نیست ویندوز خود را آپدیت کنید، سپس سیستم را ریستارت کرده و پس از بالا آمدن ویندوز مجددا اقدام به فعالسازی نمایید.

کلیه آنتی ویروس ها و یا نرم افزارهای امنیتی دیگر را که بر روی سیستم نصب هستند از سیستم آنینستال نمایید.

ابزار حذف آنتی ویروس های مختلف از روی سیستم

اگر با انجام مراحل بالا باز هم مشکل حل نشد با بخش فنی گروه نرم افزاری اورجینال کی تماس بگیرید تا مشکل توسط ما بررسی و رفع گردد.

ACT.24

Your ESET product is having trouble connecting the ESET GEO IP server

اگر شما با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید بررسی کنید که قوانین تعیین شده در شبکه شما اجازه دسترسی به سرور GEO IP شرکت ESET را میدهد.

ECP.20002

We could not reach the activation server

این ارور معمولا به دلایل زیر اتفاق می افتد.

1. کامپیوتر شما به درستی به شبکه متصل نیست و اتصال اینترنت شما فعال نیست و آنتی ویروس ESET نمیتواند به سرورهای ESET  متصل شود. برای حل مشکل اتصال اینترنت سیستم خود را برقرار کنید. برای اطمینان از وصل بودن سیستم به اینترنت سایت https://www.eset.com. را باز کنید.

2.  یک ناسازگاری بین آنتی ویروس ESET و یک نرم افزار امنیتی دیگر مانند Lavasoft Web Companion بر روی سیستم شما بوجود آمده است.

برای حل مشکل باید به بخش Add/Remove programs ویندوز مراجعه کنید و هر برنامه ای با نام Lavasoft و یا Web Companion نصب دارید حذف کنید و همچنین winsock را نیز بر روی سیستم خود ریست کنید.

توجه کنید: در بخش Add/Remove programs ویندوز، Lavasoft ممکن است با نام Web Companion نمایش داده شود.

بعد از حذف این نرم افزار یا نرم افزارها مراحل زیر را طی نمایید:

1. بر روی آیکن Command Prompt کلیک راست کنید و Run as administrator را انتخاب نمایید.

2. دستور netsh winsock reset را تایپ کرده و اینتر بزنید.

3. در پایان کامپیوتر را ریستارت کنید.

4. پس از بالا آمدن سیستم فایلهای زیر را هم Delete کنید:

C:\Windows\system32\LavasoftTcpService64.dll

C:\Windows\system32\SysWOW64\LavasosftTCPService.dll (فقط در سیستم های 64 بیتی)

در شرایط عادی شما باید بتوانید محصولات ESET را بدون هیچ مشکلی فعال نمایید. اگر نتوانستید، بدین معناست که سیستم شما یک مشکل شبکهDNS//اینترنت دارد و یا یک نرم افزار امنیتی دیگر که بر روی سیستم شما نصب است و یا به درستی حذف نشده باعث بروز مشکل در فعالسازی محصولات ESET شده است.

اگر باز هم موفق به رفع مشکل نشدید با بخش فنی گروه نرم افزاری اورجینال کی تماس بگیرید.

ECP.20031

Certificate validation fails

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید ابتدا تاریخ سیستم را چک کنید زیرا دلیل اصلی این پیغام خطا تنظیم نبودن تاریخ ویندوز است. اگر با تنظیم بودن تاریخ سیستم باز هم مشکل برقرار است به لینک زیر مراجعه نمایید:

اعتبار گواهی نامه در هنگام نصب محصول ESET با شکست مواجه شد.

ECP.4098

Your ESET product is having trouble connecting with ESET servers

اگر با این پیغام خطا در هنگام فعالسازی آنتی ویروس ESET مواجه شدید برای حل مشکل ابتدا مطمئن شوید به اینترنت متصل هستید. برای اطمینان از این موضوع میتوانید سایت  www.eset.com را باز کنید. اگر به اینترنت متصل بودید یکبار دیگر سعی در فعالسازی نرم افزار نمایید.

برای خرید آنتی ویروس ESET به صورت اورجینال میتوانید روی تصویر زیر کلیک نمایید

پست های مرتبط

نظرات

نوشتن نظر

تماس با ما

انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید.

آدرس ما

تهرانپارس - حکیمیه - فاز یک - خیابان گلریز - گلریز 2 غربی- پلاک 6 - طبقه اول

021-77001213

تلگرام (آنلاین دائم در ساعات کاری): 09191991016

شنبه الی 5 شنبه - 10 صبح الی 8 شب